ייעוץ וליווי דיירים בנושא תמ"א 38
שיחת ייעוץ חינם :
054-492-4405

התחדשות עירונית, חברות תמ"א 38

התחדשות עירונית הוא ביטוי נרדף לתמ"א 38 ולהליך פינוי בינוי. התחדשות עירונית על שום מה?. על שום זה שמדובר לא רק בתוספת שטחים לדירות הקיימות אלא התחדשות עירונית הבאה לידי ביטוי בהתחדשות הבניינים הקיימים (שנבנו בשנים עד שנות ה-'80) אם על ידי עיצוב אדריכלי מודרני, אם בשימוש בחומרים ובתקנים עדכניים המעניק לערים צביון של עיר מודרנית ומתקדמת.

בהתחדשות עירונית עפ"י תמ"א 38 תיקון 2 מאפשרת הריסה ובניה מחדש של בניינים חדשים מהמסד כשהם מתוכננים, נבנים ומעוצבים ברמה התואמת את הסטנדרט הקיים כיום.

קיימות מספר מצומצם יחסית של חברות תמ"א 38 בעלות היכולות הנדרשות לביצוע פרויקטים של הריסה ובניה מחדש לעומת מספר רב יחסית של חברות תמ"א 38 העוסקות בחיזוק ובתוספות בניה על המבנים הקיימים.

הליך ההתחדשות עירונית לא רק שטומן בחובו התחדשות אדריכלית מודרנית אלא גם מאפשר תוספת דירות במרכזי הערים, דירות שהביקוש להן רב ויכול לתת פתרון מיידי ויעיל' בעיקר לנוכח מצוקת הדיור בארץ בכלל ובערי המרכז בפרט. לא מפתיע כי החברות המובילות בבניה למגורים בישראל, נמנות בחלקן כחברות/קבלנים תמ"א 38.

התחדשות עירונית מצריכה, לצד כל הדברים החיובים שבה, גם הערכות של הרשות המקומית בהתאם, הכוללת מגוון פתרונות, בעיקר של תשתיות כגון: תחבורה, מים וביוב, הקמת מוסדות ציבוריים – חינוך (ביה"ס, גני ילדים מעונות וכו') בריאות וכיוצ"ב.

להערכתי, אין יישוב עירוני (כמעט..) במוקדם או במאוחר, שלא יחפץ בהתחדשות עירונית בתחומו. היתרונות בסופו של יום עולים על החסרונות לאין שיעור.

2