ייעוץ וליווי דיירים בנושא תמ"א 38
שיחת ייעוץ חינם :
054-492-4405

שמאות מקרקעין, עורך דין מקרקעין

כיום, לאור ריבוי הנתונים, התיקונים, החלטות ועדות התכנון, החלטות רשות המיסים, הצעות יזמים/ קבלנים וכו' בכל הקשור לתמ"א 38 ראוי ורצוי, לעניות דעתי, כי דיירי/ועדי בניינים העומדים בפני החלטה, שהיא בין המשמעותיות ביותר בחייהם לגבי הנכס שברשותם, המהווה ברוב המקרים את הנכס היחידי והיקר ביותר שקיים להם, להיוועץ באנשי המקצוע והמומחים המתאימים ביותר בתחום כגון: אנשי מקצוע מתחום שמאות מקרקעין, עורך דין מקרקעין המתמחה בתמ"א 38 / פרויקט פינוי בינוי, מפקחי בנייה/ מהנדסי בניין וכד'. 

גיוס אנשי המקצוע הנכונים, עוד במועד קבלת ההחלטה לביצוע הפרויקט, אמורים מחד למקסם בצורה הטובה ביותר מבחינה כלכלית את האפשרויות וההצעות העומדות בפני הדיירים ומאידך, לצמצם עד מינימום את הסיכונים הכרוכים במסגרת תמ"א 38, בעיקר בהליך פרויקט פינוי בינוי (תיקון 2 לתמ"א), אם מבחינה חוזית משפטית ואם מבחינה ביצועית.

לאחר בחינה מדוקדקת של פרויקטים במסגרת תמ"א 38 כולל פרויקט פינוי בינוי, ניתן לזהות בברור שלושה מכשולים עיקריים ביישום התמ"א – חשדנות הדיירים כי התמורה המוענקת להם ע"י הקבלן אינה ראויה מספיק, הטלת ספק בביצוע הפרויקט ובטחונות שמסופקים ע"י היזם.  בשל כל אלו, אני מאמין שיעוץ וליווי הדיירים בביצוע פרויקט של תמ"א 38 ע"י דמות מקצועית ובלתי תלויה, יכולה להסיר מכשולים ולקדם את הפרויקט בצורה הטובה ביותר.

תחום שמאות מקרקעין מהווה כיום תחום מקצועי רחב ומגוון בכל הקשור לנדל"ן המאפשר ראיה מקיפה של הפרויקט בכללותו.

לאור האמור לעיל,  השירות שאני מעניק הנו בשני מישורים:

1- ייעוץ, בדיקת הצעות יזמים / קבלנים לביצוע הליך התמ"א. התמורה הניתנת ע"י היזמים לדיירים, התמורה הניתנת ע"י  הדיירים  ליזמים (שמאות מקרקעין), ההצעה המשתלמת ביותר לדיירים, הסיכונים בפרויקט, היתרונות החסרונות בכל          הצעה, מה האפשרויות העומדות בפני הדיירים ע"מ למקסם את ההצעות שקיבלו, למה הדיירים זכאים והאם ניתן לממש את "שירותי הבניה" / פרויקט פינוי בינוי מתוקף תמ"א 38. עומדת לכם גם האפשרות כי אקח חלק בניהול מו"מ בשיתוף עם הדיירים ובשמם אל מול היזמים, והכול כמובן בליווי צמוד של יעוץ משפטי ע"י עורך דין מקרקעין המתמחה בתחום מטעם הדיירים.

2- "פרויקטור"  – אחראי על כלל הפרויקט הכולל: ליווי, ייעוץ והובלת הפרויקט מתחילתו ועד לחתימת חוזה עם יזם /קבלן מבצע. בנוסף לפרוט האמור בס' 1 לעיל:

  • בדיקת מצב תכנוני.
  • בדיקת מצב רישוי (היתרי בניה, טופס 4 ותעודת גמר בנכס).
  • פניה למס' חברות המתמחות בביצוע תמ"א 38 – טופס בקשה מפורטת לקבלת הצעה לביצוע.
  • קבלת הצעות ממספר יזמים המתמחים בתחום ובחינה של ההצעות מאספקטים שונים.
  • קבלת החלטה משותפת עם הדיירים – בחירת האופן שבו תבוצע תמ"א 38 ובחירה ביזם / קבלן לביצוע הפרויקט.
  • ליווי אנשי מקצוע המתמחים ובעלי ניסיון בתחום תמ"א 38, כגון: עורך דין מקרקעין (התמחות בפרויקטים של תמ"א 38), מפקח בניה ויועצים אחרים.
  • ניהול מו"מ עד לחתימת חוזה בין הצדדים לביצוע הפרויקט בליווי אנשי המקצוע.
  • ליווי אנשי המקצוע עד לגמר ביצוע הפרויקט.

 

עלות שכ"ט בגין השירותים המוצעים על ידי והצוות המקצועי כאמור, מוענקים לדיירי הבניין / ועדי הבתים ללא עלות כספית והן חלות על היזם!.

במידה והחלטתם להשתמש בשירותי כפי שתוארו לעיל, כמובן לאחר פגישת התרשמות והכרות, אבקש את התחייבותכם אלי לתקופה קצרה של 4 חודשים בלבד, התחייבות שכול כולה מהוה הצהרת כוונות של הצדדים וגילוי רצינות אחד כלפי השני על מנת שהפרויקט ייצא אל הפועל.

במהלך תקופה זו, אני אמור להציג בפניכם תכנית מוסדרת ומושכלת כולל הצעות להתקשרות עם יזמים עורך דין מקרקעין וכו' מהמובילים בתחום, בשיתוף פעולה מלא עמכם, על מנת  שתתקבל ההחלטה המתאימה לכם ביותר.

 

הבחירה שלכם ובידכם בלבד לקבלת התוצאות הטובות ביותר עבורכם!.